fbpx

Blog

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Tak powinno być przygotowane wnętrze 🙂

Przeczytaj jak to zrobić?

Decyzja o sprzedaży mieszkania zapadła? – Czas na home cleaning, czyli generalne porządki.

Wiem, odkładacie je zawsze na później. Często słyszę: naprawdę to niezbędne do sesji zdjęciowej? Naprawdę ma to wpływ na prezentację? – tak, naprawdę jest to ważne i ma wpływ na wszystko. Tak więc trzeba ruszyć do pracy.

O myciu okien i podłóg, odkurzaniu, praniu zasłon, poduszek i narzut na pewno nie muszę pisać.

Ale wiem, że o wietrzeniu ze zbędnych rzeczy szaf muszę tu wspomnieć. Fakt, na sesję zdjęciową wystarczy, że się domkną. Ale na prezentację kupującym, to już nie wystarczy. A potencjalni kupujący są ciekawi tego jak nasze szafy są zorganizowane. Poza tym wkrótce docenisz ten wysiłek, im większej ilości zbędnych rzeczy pozbędziesz się teraz, tym lżej będzie Ci przy przeprowadzce.

I jeszcze mała lub duża depersonalizacja naszych wnętrz. Na czas sesji zdjęciowej i prezentacji przygotuj sobie najlepiej pudełka, do których będziesz chować zdjęcia, pamiątki z wakacji i wszelkiego rodzaju ulubione figurki – tak, te figurki również. Natomiast uważam, że możesz pozostawić duże elementy dekoracyjne – może homestager, fotograf lub człowiek orkiestra, czyli agent nieruchomości wykorzysta je do aranżacji przestrzeni na potrzeby sesji zdjęciowej lub prezentacji.

Kuchnia i łazienka, te dwa pomieszczenia sprzedają mieszkanie – słyszałeś pewnie nie raz. I jest to fakt. Tym pomieszczeniom powinieneś czy też powinnaś poświęcić szczególną uwagę. Jeżeli remont tych pomieszczeń był przeprowadzony nie tak dawno, to wystarczy wszystko ładnie umyć, z blatów usunąć zbyt dużą liczbę sprzętów i produktów kuchennych, a z łazienki usunąć zbyt dużą ilość kosmetyków, ręczników, chemii i odzieży.

Co do zasady na czas sesji zdjęciowej i prezentacji z łazienki powinna zniknąć wszelka chemia, kosmetyki, żele, szampony itp, – na ich czasowe zniknięcie sprawdzą się świetnie wspomniane wyżej pudełka. Używane ręczniki zastąp kompletem czystych lub nowych, które ładnie podkreślą klimat łazienki, mydło w ładnym opakowaniu też będzie ciekawym dodatkiem.

Łazienka do remontu? Możesz odpuścić? – nic bardziej mylnego, chyba, że nie zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania w dobrej cenie. Zakładam jednak, że chcesz sprzedać szybko i uzyskać dobrą cenę, dlatego nadszedł czas na niezbędne naprawy. Wymiana brudnych sylikonów, usunięcie kamienia z kabiny i baterii, wyczyszczenie fug i kratki wentylacyjnej – o niej często zapominamy. Dobrym pomysłem jest też usunięcie pordzewiałych koszyczków na kosmetyki, starych szczotek toaletowych.

Łazienka, kuchnia i całe mieszkanie niezależnie czy są do remontu, odświeżenia czy wprowadzenia, muszą lśnić i pachnieć czystością, potem możemy tworzyć klimat.

Teraz czas sprawdzić oświetlenie. Wszystkie lampy i żarówki powinny być sprawne, dodatkowo żarówki w lampach powinny być jednolite.

Pokoje dzieci małych czy dużych bywają wyzwaniem dla rodziców i rodzice muszą temu wyzwaniu w procesie sprzedaży sprostać. W tych pokojach też powinien zagościć porządek. Też byłam mamą nastolatki i wiem co to znaczy. Pamiętam jak pewnego razu, gdy zabrakło mi już argumentów, za przykład tego, że można mieć posprzątany pokój posłużyły mi ładnie posprzątane pokoje dzieci w sprzedawanych przeze mnie mieszkaniach. W odpowiedzi usłyszałam – ale oni chcą przecież sprzedać mieszkanie, jak my będziemy sprzedawać, to też posprzątam – można? -można.

Podczas prezentacji mieszkania pierwsze wrażenie na kupującym robi widok, który ujrzy tuż po otworzenie drzwi do mieszkania, zadbajcie o pochowanie butów, kapci i ubrań wierzchnich oraz o to, żeby widok, który objawi się kupującemu tuż po otwarciu drzwi zrobił na nim wielkie wow – pozytywne wow oczywiście. Dobrze też zadbać o ładną wycieraczkę.

A co najważniejsze, od momentu podjęcia decyzji o sprzedaży mieszkania mieszkasz nie w swoim mieszkaniu tylko w mieszkaniu na sprzedaż. To już nie jest Twoje mieszkanie – to jest mieszkanie na sprzedaż.

Więcej

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Więcej

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Więcej